Търсене в този блог

сряда, 16 август 2017 г.

Шестте основни разновидности на страха. Кой е вашият демон?

1. Страх от бедност
Страхът от бедност е най-пагубният страх. Този страх парализира способността да мислим, убива самочувствието, подкопава  ентусиазма, спира инициативата, внася объркване в нашите намерения, подкрепя колебанието и прави невъзможно самообладанието. Посочваме го на първо място, защото най-трудно се преодолява. Симптомите на страха от бедността са:
  • Безразличие. Обикновено изразено с недостатъчно честолюбие в готовност да се понася бедността; пасивно приемане на заместител, който животът може да предложи; душевна и физическа ленивост; липса на инициативност, фантазия, ентусиазъм и  самовладеене.
  • Нерешителност. Навик да позволявате на другите да мислят вместо вас. Изчакване" какво ще стане".
  • Колебания. Общо изразено с оправдания и извинения, предназначение за прикриване на собствените неуспехи, тяхното обяснение и оправдаване, предаващо се понякога под формата на завист към успелите и тяхното критикуване.
  • Опасения. Обикновено се проявяват в това, че откривате грешки в останалите; склонност да харчите повече, отколкото можете да си позволите, пренебрегване на собствената външност, навъсен и мрачен вид; неувереност в употребата на алкохолни напитки, понякога придружена с употреба на наркотици; изнервеност, несигурност в поведението и липса на самочувствие.
  • Прекалена предпазливост. Навик винаги във всичко да се търси лошото, да се мисли и говори за възможен неуспех, вместо да се съсредоточим към средствата за успех. Заради дребното да не виждаме главното. песимизъм,  водещ към нарушаване на храносмилането, лошо отделяне, автоинтоксикация, неправилно дишане и лошо настроение.
  • Отлагането. Навик да се оставя за утре онова, което е трябвало да бъде свършено миналата година. Да прекарва толкова време в измислени на оправдания извинения, че за това време работата отдавна да е била свършена.
2. Страх от критиката
Критиката е нещо, на което всеки обича да прави услуги. Всеки има богати запаси от нея и раздава безплатно независимо дали някой е искал това от него, или не. Често пъти най-дълбоко ни засягат забележките на нашите най-близки роднини. Би трябвало да се смята за престъпление, когато някой родител чрез излишна критика втълпи в мисълта на детето си комплекса за малоценност. Работодателите, които разбират човешкия характер, получават  от хората най-хубавото не  с критика, а с конструктивни предложения. Родителите могат да постигнат своите деца същите резултати. Критиката посява в човешкото сърце страх или омраза, но не пробужда обич или симпатия.
Симптоми на страх от критиката:
  • Прекаленото осъзнаване на собственото "аз". Обикновено се проявява в нервност, плахост в разговори и при срещите с чужди хора,  недодялани движения на ръцете и краката, уклончиви погледи.
  • Несигурност. Проявява се чрез несигурна говорима проява, нервност в присъствието на останалите, лошо положение на тялото, слаба памет.
  • Личност. Липсва й решителност, лично очарование и способност еднозначно да изрази своето мнение; навик да се измъкваш от проблемите, вместо открито да застанеш срещу тях; съгласяване с останалите без грижливо преценяване на техните становища.
  • Комплекс за малоценност. Навик да се прикрива комплексът за малоценност с шумни прояви и изразяване на самоудовлетворение; употреба на чужди думи, които трябва да направят впечатление на останалите; наподобяване на други хора в облеклото, начина на говорене и в поведението; хвалене с въображаеми успехи. Всичко това понякога създава лъжливата представа за чувство на превъзходство.
  • Екстравагантност. Стремеж "да държиш кратка съседите" и да живееш над възможностите на болшинството.
  • Недостатъчна инициатива. Неспособност да използват възможностите в своя полза; страх да изразиш своето мнение; недостатъчна вяра в собствените идеи; предоставяне на уклончиви отговори на въпроси, поставени от по-висшестоящи; колебливост в поведението на говора; мамене с думи и дела.
  • Недостатъчно честолюбие. Душевна и физическа леност, малко желание за себереализация; навик да се взема бавно решения и да си оставяме да бъдем бързо разколебани; навик да се критикуват останалите зад гърба им и да се ласкаят в очите; навик да се примиряваме с поражението без протест или да отстъпваме от своите планове, когато останалите не са съгласни с тях; безпричинна подозрителност;  липса на такт в поведението и говора; нежелание да се носи отговорност за собствените дела.

3. Страх за здравето
Този страх е свързан както с наследените физически и предразположения, така и с обществения натиск. Чрез подхранване на страха за здравето знахарите са натрупали значително имущество. Със серия опити беше доказано, че хората могат да си внушат болест.
Симптоми на страха за здравето:
  • Автосугестия. Навик да търсите и очаквате симптомите на болестта различно естество;" да се  разяждащ" от въображаеми болести и да говориш за тях сякаш са действителни; навик да изпробваш всички нови неща, препоръчвани от другите заради терапевтичния им ефект;да говориш с хората за операции, злополуки и други форми на заболяване; да експериментираш с най-различни диети и системи от телесни упражнения без специализирано наблюдение; да опитваш домашна медицина, патентовани лекарства и " чудотворни лекарства".
  • Хипохондрия. Очакване на появата на болест, докато не се стигне до нервен срив.повечето от така наречените нервни заболявания възникват от измислени болести.
  • Склонност към заболявания. Страхът от болести нарушава естествената устойчивост на тялото и създава благоприятни условия за всички болести, които могат да нападнат човек.
  • Саморазглезване.  Навик да събуждаш се чувства и да използваш измислени болести като примамка; навик да се стимулира болест за прикриване на обикновена леност или като оправдание за липса на  честолюбие.
  • Нетрезвеност. Навик да се използва алкохол или наркотици срещу болка и така нататък, вместо да се стремим да отстраним тяхната причина.

4. Страх от загуба на любовта
Първоначалният източник на този вроден страх навярно се корени в мъжкия полигамен навик да краде " дружката" на ближния си и да използва ситуацията, когато това е възможно. Опустошават тялото и мисълта повече, отколкото който и да било от останалите основни видове страх.
  • Ревност. Навик да подозираш приятелите и любимите без разумна и достатъчно подкрепена причина; навик да се обвинява безпричинно съпругата или съпругът в изневяра; да нямаш абсолютно доверие на никого, да подозираш всички и на нищо да не вярваш.
  • Търсене на дрешки. Навик да търсиш грешки при приятелите, роднините, търговските партньори и обичаните хора при най-малката подбуда или съвсем без причина.
  • Хазартничене. Навик да хазартничиш, да крадеш, да изневеряваш и да се залавяш за други рисковани неща с цел да се снабдиш с повече пари, вярвайки, че любовта може да бъде купена; навик да харчиш повече от възможностите си или да се омотаваш в дългове, за да осигуриш подаръци за любимата или любимия с цел да се покажеш в благоприятна светлина; безсъние, изнервеност, недостатъчна издръжливост, слаба воля, липса на самочувствие, лошо настроение.

5. Страх от старостта
Основата за страха от старостта са две много стабилни причини - едната от тях е недоверието към близките, които могат да отнемат на човек всички негови земни блага, а втората произтича от страшните представа за оня свят. Възможността за разболяване, която също се увеличава с възрастта, също подпомага този страх. Най-честите симптоми на този страх са: тенденцията да се забавя и да се отгледа във възрастта на душевната зрялост комплекс за малоценност с фалшивото убеждение, че с времето нещата се влошават; навик да се говори извинително като за " стар човек" само защото съм стигнал до 40 или 50, вместо да се обърне това правило и да се изкаже благодарност за достигнатата възраст на мъдрост и разбиране; навик да се убива инициативността, фантазията и самочувствието с фалшивото убеждение, че съм прекалено стар, за да мога да използвам тези качества.
6. Страх от смъртта
За някои това е най жестокият от всички основни страхове. Най-често срещаните причини за страха от смъртта с разклатено здраве, бедност, липса на подходяща работа, разочарование в любовта, душевни болести, религиозен фанатизъм. Признак на този страх е навикът да се мисли за умирането, вместо да се черпи от живота с пълни шепи. 
Не позволявайте на страха да проваля живота ви!

Източник: "Мисълта - ключ към богатството", Наполеон Хил

събота, 12 август 2017 г.

Наръчник за начинаещи по гримиране


Не правете компромис с кожата си и винаги използвайте качествена козметика, дори да се наложи да похарчите малко повече пари.

Сенки за очи


Не прекалявайте с нанасянето на сенки.
Винаги използвайте основа за сенки. Тя скрива несъвършенствата по клепача, фиксира ги и цветът остава траен и наситен. Може да се нанесе на чиста кожа с потупващи движения на пръстите или с четка в зависимост от това каква основа сте си избрали и как ви е по-удобно.
Изберете палитра с повече цветове, за да имате по-голям избор и да можете да смесвате различните нюанси. Вземете кутийка със светли, тъмни, неутрални и блестящи цветове. Ако за първи път слагате сенки, опитайте телесни цветове. Когато свикнете да се гримирате, можете да започнете да опитвате и други цветове. 
Избор на сенки според цвета на очите
  • Идеалните сенки за сини очи трябва да контрастира с цвета на очите. Подходящи цветове са оранжево и розово. Кафявото и карамеленото придават дълбочина и топлота на погледа. Бялата перла, златото и среброто са подходящи за вечерен грим. Ако желаете очите ви да бъдат по-наситени, можете да използвате и различните нюанси на синьо. Най-неподходящи са нюансите на зеленото.
  • Отново на принципа на контраста, едни от най-подходящите сенки за зелени очи са тези с цвят на праскова и пепел от роза. За специални случаи са подходящи бордо и виолетово, които придават особен драматизъм на погледа. Ако смятате, че са прекалено екстравагантни за вас, можете да ги замените с медно-златисти оттенъци. Сивият цвят тушира зеленото в погледа бе. Избягвайте синьото!
  • На кафявите очи подхождат почти всички оттенъци. С кафявата гама - бежово, карамел, охра, шоколад, тъмно кафяво, можете да постигнете натурално излъчване. За по-голяма нежност в погледа използвайте розово. Златисто - за блясък и дълбочина на погледа. За по-свеж вид - бели зелени и светло сини сенки.
Четките, които използваш трябва да са направени от качествени материали. Ако четките, с които си си купила даден грим продукт не ти се струват подходящи, хубаво е да си купиш други. 
За всекидневна употреба използвайте по-неутрални и матови цветове. Избягвайте блестящите сенки за дневен грим – те изискват перфектно гладка кожа на клепачите и безупречен грим, в противен случай правят излъчването вулгарно.
Вечерният грим трябва да бъде по-силен, но не прекалено. Опушеният грим се използва само като вечерен и за него са ви необходими черен цвят и няколко сиви нюанса.
Можете да смесите ярките цветове с малко по-телесни, за да не сте прекалено шарени. 
Не използвайте самостоятелно чисто бели сенки. 
Ако искате да акцентирате под веждите, използвайте матови сенки в неутрален цвят.
Правилната техника за нанасяне на сенки за очи е: базовият цвят (най-светлият) се поставя върху целия клепач и стига чак линията под веждите. После се слага по-тъмния цвят, само върху подвижната част на клепача. Накрая се нанася най-тъмния цвят. Неговото място е във външния ъгъл на клепача.

Спирала

Спирала се поставя от корените на миглите (възможно най-близо) към върховете, за да се издължат косъмчетата максимално.
Нанасянето на два пласта спирала става, като веднага след първия слой (без изсъхване) се сложи втория.
Слепването на миглите се избягва чрез сресване на косъмчетата с чиста четка за зъби или чиста четка от друга спирала след нанасяне на един или два пласта спирала. Така се отстранява излишното количество.
След като сте приключили, вдигнете поглед нагоре и мигни два пъти. Вероятно по горната част на клепача ще се образуват няколко точици от излишния туш, които лесно се отстраняват с едно тръкване на кърпичка или памучно тампонче. 
Миглите могат да се извиват и след нанасянето на спиралата, след като е изсъхнала напълно.

Очна линия

За да направите перфектната линия, дръжте очите си отворени. 
Изписвайте линията колкото е възможно по-близо до корените на миглите. Така резултатът ще е най-естествен.
Когато желаете да направите очите си да изглеждат по-големи, слагайте бял молив във вътрешните им ъгли, а във външните продължете с очна линия. Така погледът става „отворен“.
Очите ви ще изглеждат по-големи и ако вместо течна очна линия се доверите на молив за очи. Освен това, техниката за неговото нанасяне е значително по-лесна от тази на очната линия.
Цветът на линията на долните клепачи винаги трябва да е по-светъл от този върху линията на горните.
Можете да очертаете горната линия на клепачите, без да гримирате и долната. Но ако изпишете долната, трябва да балансирате задължително и с горната, иначе очите ви ще изглеждат визуално по-малки. 

Червило


Когато си слагате ярко червило, оставете очите по-неутрални и обратното – при „силен“ поглед, устните трябва да изглеждат естествено.

Източници: hera.bg; teenproblem.net; cosmopolitan.bg
Ако акцентът е върху очите са контрастни или тъмни сенки, устните трябва да изглеждат възможно най-натурално.Най-добре е да си купите палитра с повече цветове, за да можете да разнообразявате, смесвайки различните нюанси. Препоръчително е в кутийката да има светли, тъмни, неутрални и по-блестящи цветове.



Ако досега не сте си слагали сенки, започнете с телесните цветове, за да не си личи отдалеч, че сте неопитни. След време, когато посвикнете, може да започнете да експериментирате. При положение, че си падате по опушения грим /който е подходящ само за вечерни излизания/, вземете си комплект сенки, в който има черен цвят и няколко нюанса на сивото.



Изберете сенки в лилаво, ако имате зелени очи, в по-светли тонове, ако имате кафяви очи и в медени и златисти цветове, ако сте синеоки.



Хубаво е да не прекалявате с нанасянето на разнообразни цветове, за да не изглеждате смешни в очите на околните. За всекидневна употреба заложете на неутралните и по-матирани цветове, които деликатно ще подчертаят очите ви. Вечерта гримът ви може да е по-силен, но внимавайте.


Снимка: sxc.hu


Ако искате да си сложите по-ярки цветове, най-добре е да ги смесите с малко по-телесни, за да не сте прекалено шарени. Не си слагайте бели сенки, за да не изглеждате като посипани с талк.



След като вече сте се сдобили със сенки, вие трябва да ги съхранявате правилно, за да ги използвате по-дълго време. За съжаление, обаче с течение на времето някои от тях есе чупят, стриват на прах и/или размесват. Ако не искате да се стига дотам, просто си купувайте по-качествени сенки. Може да са по-скъпи, но поне ще ги използвате, докато свършат.



Снимка: sxc.hu



Ако сенките вече са се строшили на няколко парчета, вземете ги и се постарайте да ги сглобите в първоначалния им вид. След това им капнете няколко капки спирт, притеснете ги и ги оставете да изсъхнат, за да се залепят частите една за друга.



При положение, че са станали на прах, трябва да ги направим наново. Вземете сместа, сложете я в малка кутийка, прибавете малко спирт и върнете пастообразната смес на старото място в палитрата. Притеснете с нещо плоско и оставете да изсъхне.



По същия начин може да си направите цвят, който не откривате никъде, но смятате, че ще ви отива. Вместо всеки път да го смесвате на клепачите си, направете това предварително. Стрийте желаните цветове на прах и ги смесете, докато не получите желаната багра.

Прочети още на: http://www.teenproblem.net/a/4-zdrave/38608-kak-da-si-izberete-senki-za-ochi-i-kak-da-gi-remontirate-ako-se-razpadnat/
Най-добре е да си купите палитра с повече цветове, за да можете да разнообразявате, смесвайки различните нюанси. Препоръчително е в кутийката да има светли, тъмни, неутрални и по-блестящи цветове.



Ако досега не сте си слагали сенки, започнете с телесните цветове, за да не си личи отдалеч, че сте неопитни. След време, когато посвикнете, може да започнете да експериментирате. При положение, че си падате по опушения грим /който е подходящ само за вечерни излизания/, вземете си комплект сенки, в който има черен цвят и няколко нюанса на сивото.



Изберете сенки в лилаво, ако имате зелени очи, в по-светли тонове, ако имате кафяви очи и в медени и златисти цветове, ако сте синеоки.



Хубаво е да не прекалявате с нанасянето на разнообразни цветове, за да не изглеждате смешни в очите на околните. За всекидневна употреба заложете на неутралните и по-матирани цветове, които деликатно ще подчертаят очите ви. Вечерта гримът ви може да е по-силен, но внимавайте.


Снимка: sxc.hu


Ако искате да си сложите по-ярки цветове, най-добре е да ги смесите с малко по-телесни, за да не сте прекалено шарени. Не си слагайте бели сенки, за да не изглеждате като посипани с талк.



След като вече сте се сдобили със сенки, вие трябва да ги съхранявате правилно, за да ги използвате по-дълго време. За съжаление, обаче с течение на времето някои от тях есе чупят, стриват на прах и/или размесват. Ако не искате да се стига дотам, просто си купувайте по-качествени сенки. Може да са по-скъпи, но поне ще ги използвате, докато свършат.



Снимка: sxc.hu



Ако сенките вече са се строшили на няколко парчета, вземете ги и се постарайте да ги сглобите в първоначалния им вид. След това им капнете няколко капки спирт, притеснете ги и ги оставете да изсъхнат, за да се залепят частите една за друга.



При положение, че са станали на прах, трябва да ги направим наново. Вземете сместа, сложете я в малка кутийка, прибавете малко спирт и върнете пастообразната смес на старото място в палитрата. Притеснете с нещо плоско и оставете да изсъхне.



По същия начин може да си направите цвят, който не откривате никъде, но смятате, че ще ви отива. Вместо всеки път да го смесвате на клепачите си, направете това предварително. Стрийте желаните цветове на прах и ги смесете, докато не получите желаната багра.

Прочети още на: http://www.teenproblem.net/a/4-zdrave/38608-kak-da-si-izberete-senki-za-ochi-i-kak-da-gi-remontirate-ako-se-razpadnat/
Най-добре е да си купите палитра с повече цветове, за да можете да разнообразявате, смесвайки различните нюанси. Препоръчително е в кутийката да има светли, тъмни, неутрални и по-блестящи цветове.



Ако досега не сте си слагали сенки, започнете с телесните цветове, за да не си личи отдалеч, че сте неопитни. След време, когато посвикнете, може да започнете да експериментирате. При положение, че си падате по опушения грим /който е подходящ само за вечерни излизания/, вземете си комплект сенки, в който има черен цвят и няколко нюанса на сивото.



Изберете сенки в лилаво, ако имате зелени очи, в по-светли тонове, ако имате кафяви очи и в медени и златисти цветове, ако сте синеоки.



Хубаво е да не прекалявате с нанасянето на разнообразни цветове, за да не изглеждате смешни в очите на околните. За всекидневна употреба заложете на неутралните и по-матирани цветове, които деликатно ще подчертаят очите ви. Вечерта гримът ви може да е по-силен, но внимавайте.


Снимка: sxc.hu


Ако искате да си сложите по-ярки цветове, най-добре е да ги смесите с малко по-телесни, за да не сте прекалено шарени. Не си слагайте бели сенки, за да не изглеждате като посипани с талк.



След като вече сте се сдобили със сенки, вие трябва да ги съхранявате правилно, за да ги използвате по-дълго време. За съжаление, обаче с течение на времето някои от тях есе чупят, стриват на прах и/или размесват. Ако не искате да се стига дотам, просто си купувайте по-качествени сенки. Може да са по-скъпи, но поне ще ги използвате, докато свършат.



Снимка: sxc.hu



Ако сенките вече са се строшили на няколко парчета, вземете ги и се постарайте да ги сглобите в първоначалния им вид. След това им капнете няколко капки спирт, притеснете ги и ги оставете да изсъхнат, за да се залепят частите една за друга.



При положение, че са станали на прах, трябва да ги направим наново. Вземете сместа, сложете я в малка кутийка, прибавете малко спирт и върнете пастообразната смес на старото място в палитрата. Притеснете с нещо плоско и оставете да изсъхне.



По същия начин може да си направите цвят, който не откривате никъде, но смятате, че ще ви отива. Вместо всеки път да го смесвате на клепачите си, направете това предварително. Стрийте желаните цветове на прах и ги смесете, докато не получите желаната багра.

Прочети още на: http://www.teenproblem.net/a/4-zdrave/38608-kak-da-si-izberete-senki-za-ochi-i-kak-da-gi-remontirate-ako-se-razpadnat/
Най-добре е да си купите палитра с повече цветове, за да можете да разнообразявате, смесвайки различните нюанси. Препоръчително е в кутийката да има светли, тъмни, неутрални и по-блестящи цветове.



Ако досега не сте си слагали сенки, започнете с телесните цветове, за да не си личи отдалеч, че сте неопитни. След време, когато посвикнете, може да започнете да експериментирате. При положение, че си падате по опушения грим /който е подходящ само за вечерни излизания/, вземете си комплект сенки, в който има черен цвят и няколко нюанса на сивото.



Изберете сенки в лилаво, ако имате зелени очи, в по-светли тонове, ако имате кафяви очи и в медени и златисти цветове, ако сте синеоки.



Хубаво е да не прекалявате с нанасянето на разнообразни цветове, за да не изглеждате смешни в очите на околните. За всекидневна употреба заложете на неутралните и по-матирани цветове, които деликатно ще подчертаят очите ви. Вечерта гримът ви може да е по-силен, но внимавайте.


Снимка: sxc.hu


Ако искате да си сложите по-ярки цветове, най-добре е да ги смесите с малко по-телесни, за да не сте прекалено шарени. Не си слагайте бели сенки, за да не изглеждате като посипани с талк.



След като вече сте се сдобили със сенки, вие трябва да ги съхранявате правилно, за да ги използвате по-дълго време. За съжаление, обаче с течение на времето някои от тях есе чупят, стриват на прах и/или размесват. Ако не искате да се стига дотам, просто си купувайте по-качествени сенки. Може да са по-скъпи, но поне ще ги използвате, докато свършат.



Снимка: sxc.hu



Ако сенките вече са се строшили на няколко парчета, вземете ги и се постарайте да ги сглобите в първоначалния им вид. След това им капнете няколко капки спирт, притеснете ги и ги оставете да изсъхнат, за да се залепят частите една за друга.



При положение, че са станали на прах, трябва да ги направим наново. Вземете сместа, сложете я в малка кутийка, прибавете малко спирт и върнете пастообразната смес на старото място в палитрата. Притеснете с нещо плоско и оставете да изсъхне.



По същия начин може да си направите цвят, който не откривате никъде, но смятате, че ще ви отива. Вместо всеки път да го смесвате на клепачите си, направете това предварително. Стрийте желаните цветове на прах и ги смесете, докато не получите желаната багра.

Прочети още на: http://www.teenproblem.net/a/4-zdrave/38608-kak-da-si-izberete-senki-za-ochi-i-kak-da-gi-remontirate-ako-se-razpadnat/

вторник, 1 август 2017 г.

25 Правила на етикета, които всеки трябва да знае

Целта на етикета е да се държите добре. За съжаление много хора смятат спазването на правилата на етикета за нещо срамно, считайки го за типично само за класата на естетите, които изчезват от реалния живот. В действителност основните правила на етикета са доста прости. Това е култура на речта, обща учтивост, чист вид и контрол над емоциите.
Ето няколко правила на етикета, които всеки уважаващ човек трябва да знае:


1. Ако казвате, "Аз ви каня", това означава, че плащате. Вие може да кажете: "Да отидем на ресторант" и в този случай, всеки плаща за себе си. Ако един човек предлага да плати на една жена, тя може да се съгласи.

2. Никога не ходете на гости без предварително обаждане.ако някой дойде да ме види без предупреждение, вие може да сте облечени в халат и да имате ролки на косата. една британска дама казва, че когато неканени гости се появят на вратата й тя винаги обува обувки и грабва шапка и чадър. Ако харесва човека,тя възкликва: "Тъкмо се прибрах у дома!", а ако не - въздъхва: "Колко жалко! Тъкмо излизах!"

3. Не слагайте телефона на масата на обществено място. По този начин, вие ще покажете колко важна роля в живота ви играе това устройство, колко отегчен сте от случващото се, и че във всеки момент сте готови да спретет безполезен разговор и отново да проверите вашия Instagram feed, да отговорите на важен разговор, или да опитате нови нива в Angry Birds.

4. Не канете момиче на среща, ако смятате да пишете съобщения цялата вечер.

5. Мъжът никога не трябва да носи дамската чанта. Въпреки това може да вземе палтото и за да го занесе до гардеробната.

6. Ако вървите пеша с някого и той поздрави човек, когото не познавате, вие също трябва да го поздравите.

7. Повечето хора смятат, че единственият правилен начин на ядене на суши е да се използват пръчици за хранене. Макар че това наистина е относително. Мъжете, за разлика от жените, могат да ядат суши с ръцете си.

8. Обувките ви винаги трябва да са чисти.

9. Избягвайте безсмислените разговори по телефона. ако имате нужда да поговорите с някого, по-добре се срещнете лично.

10. Ако някой ви обижда, не бива да му го връщате или да повишавате тон. Не падайте до тяхното ниво. Просто се усмихнете и напуснете лошо възпитаната компания.

11. Мъжът винаги трябва да върви от страната на лявата ръка на жената. Военните са единственото изключение, защото трябва да са готови за поздрав.

12. Шофьорите трябва да запомнят, че пръскането на локва върху минувачи е аморално поведение.

13. 9 неща трябва да се пазят в тайна: възраст, богатство, семейни кавги, религия, здравни проблеми, любовни афери, подаръци, чест и срам.

14. В киното, театъра или концертната зала трябва да се движите до мястото си с лице към седящите. Мъжът минава пръв.

15. Един мъж никога не трябва да докосва жена без нейното позволение. Това означава, че е неприемливо да: й държи ръката, я докосва по време на разговор и да я побутва или хваща за лакътя (освен когато й помага да влиза или излиза от колата или да пресича улицата).

16. Ако някой ви повика грубо ("Вие там!"), вие не трябва да отговаряте. Бъдете модел на добър етикет и учтиви социални нрави.

17. Златното правило при използване на парфюм е умереност. Ако вие все още можете да помиришете парфюма си вечерта, всички останали вече са уморени от него.

18. Добре отгледан мъж винаги ще покаже правилното отношение към една жена.

19. В женското присъствие мъжете могат да пушат само с нейно разрешение.

20. Който и да сте — директор на компанията, академик, една възрастна жена или студент, когато влезете в стая трябва да бъдете първият човек, който ще поздрави всички.

21. Спазвайте поверителността на кореспонденцията. Родителите не трябва да четат писмата на техните деца. Двойките трябва да показват същото уважение един към друг. Проверяване на нечии джобове в търсене на любовни бележки, писма и други неща е изключително грубо.

22. Не се опитвайте да следвате модата. По-добре се обличайте добре, дори да не е модно. Някои неща могат да изглеждат отвратително на нов костюм.

23. Ако ви е простено след като сте се извинили, не докосвайте обиденият субект отново, просто за да кажете, че съжалявате. Трябва да се опитвате да избягвате такива грешки в бъдеще.

24. Избягвайте да се смеете и говорете прекалено силно, също така и да зяпате хората - обидно е.

25. Не забравяйте да благодарете на любимите си хора, близките и приятелите. Те ви помагат не защото трябва, а по тяхно желание. Ценете ги.

Както Джак Никълсън, американски актьор, казва:
"Мисля много за приличие - как да подам чиния, да не крещя от една стая в друга, да не отварям врата без да почукам, да дам път на дама... Целта на тези безкрайни прости правила е да направим живота по-добър. Обръщам особено внимание на маниерите си. Етикетът е от значение.Това е прост и разбираем език на взаимно уважение."
Нека се уважаваме взаимно!


Източник: brightside.me